Štartujeme projekt trvalej a ekologickej likvidácie inváznych druhov rastlín v Trenčianskom kraji!

Invázne rastliny a ich negatívny potenciál sú stále mnohými obcami a mestami, ale aj vlastníkmi pozemkov vnímané ako okrajový problém, hoci viacerým už prerástol cez hlavu. Mnohí ho neriešia, nevedia ako účinne riešiť alebo ho riešia celkom nesprávne. Invázne rastliny pritom škodia ľudskému zdraviu (boľševník), poškodzujú murivo , chodníky (pajaseň) a ekosystémy, zhoršujú úrodu či podporujú vznik záplav (napr. pohánkovec). OZ Fallopia preto v spolupráci a s podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja spúšťa pilotný projekt, ktorého výsledkom bude trvalá likvidácia (eradikácia) inváznych rastlín vo vybraných lokalitách TSK – teda invázne rastliny sa na dotknutých lokalitách už neobjavia, naopak, mala by na nich vyrásť tráva. Prostredie sa obnoví prirodzene a nebude potrebné sa oň výraznejšie starať, čím dôjde z dlhodobého hľadiska k významnej úspore finančných prostriedkov.

 Výstupom projektu bude aj brožúra-manuál pre samosprávy s radami a postupmi najvhodnejšieho manažmentu inváznych rastlín.

Projekt prebieha od marca 2016 do apríla 2017.

ERB TSK_FAREBNY_S_TEXTOM

Trvalá ekologická likvidácia inváznych druhov rastlín vo vybraných lokalitách na území Trenčianskeho samosprávneho kraja a vypracovanie aktuálnej metodickej príručky pre obce a obyvateľov

______________________________________________

PROJEKT PODPORIL TSK                  Dátum realizácie: 03-12/2016      

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s