Udržateľnosť spoločnosti je aj o pomoci druhým

Občianske združenie Fallopia pomáha chrániť a zlepšovať podmienky zvierat na Slovensku prostredníctvom iniciatívy Zvierací ombudsman. To, že budeme niekedy pomáhať aj ukrajinským zvieratám utekajúcim pred vojnou do bezpečia sme nepočítali. Robíme tak vďaka dobrovoľníkov v Zvieracom hotspote vo veľkokapacitnom centre pomoci v Michalovciach. Podľa odhadov pomohol hotspot doposiaľ viac ako 2200 zvieratám.

S prvými utečencami prichádzajúcimi na Slovensko, sme začali riešiť otázku prijímania zvierat, ako aj starostlivosť o voľne pobehujúce zvieratá, zvieratá bez majiteľa či veľké množstvo zvierat (napríklad z útulkov alebo chovateľov).
Náš zvierací hotspot poskytuje na hraniciach:
– akútnu pomoc a rady utečencom so zvieratami,
– nevyhnutnú veterinárnu starostlivosť, nielen pri vstupe, ale aj počas pobytu na Slovensku,
– pomoc s ubytovaním aj so zabezpečením potravy,
– odchytáva a preberá zvieratá, ktoré sa na hranici alebo v jej okolí objavia bez majiteľov.
Okrem toho, pomáha Zvierací hotspot so zásobovaním ukrajinských útulkov, ako aj útulkov na Slovensku.

Aktivity Zvieracieho hotspotu môže podporiť každý prostredníctvom finančnej zbierky na https://zvieraciombudsman.darujme.sk/pomoc-zvieratam-z-ukrajiny/.

V prípade, že chcete zvieratám z Ukrajiny pomôcť, okrem finančnej zbierky, môžete sa registrovať v dotazníku na www.linktr.ee/zvieraciombudsman a pridať sa do tímu alebo poskytnúť ubytovanie so zvieraťom, či materiálnu pomoc.

V prípade otázok sa môžete obrátiť aj na Zelenú linku Ministerstva životného prostredia (0800 144 440 / pracovné dni od 8:00 do 18:00, zelena.linka@enviro.gov.sk ).

Zvierací hotspot funguje vďaka dobrovoľníkom a spolupráci jednotlivých tímov – poslanca Jaromíra Šíbla a europoslanca Martina Hojsíka, iniciatívy Zvierací ombudsman a Zelenej linky Ministerstva životného prostredia, ako aj vďaka podpore organizácií Four Paws a Pet Farm Family.

Všetky užitočné informácie pre príchod na Slovensko nájdu ukrajinci na http://www.petsofukraine.com.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s