O NÁS

Zámerom celej našej spoločnosti je starostlivosť a zveľaďovanie nášho spoločného prostredia, zlepšovanie zdravia obyvateľstva a zabezpečenie zdravého ekonomického rastu.
Invázne druhy rastlín sa stávajú pálčivým problémom nielen extrémistických environmentalistov, ale aj vodohospodárov, správcov ciest, samospráv a v neposlednom rade aj problémom zdravia obyvateľstva. Ich problematika je širokospektrálna a v konečnom dôsledku môže mať aj negatívny ekonomický vplyv. Jedná sa o rastliny, ktoré sú v našej prírode nepôvodné, v minulosti dovezené najčastejšie ako okrasné, parkové rastliny. V našej prírode nemajú predátora, a preto sa dokážu nebezpečne šíriť naprieč celým spektrom našich ekosystémov.
Občianske združenie FALLOPIA sa sformovalo, okrem iného, za účelom systematického decimovania porastov inváznych rastlín, ich mapovania, výskumu, monitoringu a vývoja efektívnej metodiky na ich likvidáciu. Naším cieľom je praktické uplatňovanie teoretických postupov, ktoré boli prijaté na nadnárodnej úrovni.

ODBORNÁ SPOLUPRÁCA

Vo Fallopia veríme v odbornosť ako kľúčový prvok. Preto sme hrdí, že sa môžeme tešiť z expertnej spolupráce s poprednými univerzitami a oerganizáciami zastupujúcimi obce a mestá.

OZ FALLOPIA spolupracuje na základe uzavretých memoránd s týmito renomovanými inštitúciami:

Univerzita Komenského v Bratislave

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach

Trnavská univerzita, Právnická fakulta

Únia miest Slovenska

Ministerstvo životného prostredia SR

Združenie miest a obcí Slovenska

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s