O NÁS

Zámerom celej našej spoločnosti je starostlivosť a zveľaďovanie nášho spoločného prostredia, zlepšovanie zdravia obyvateľstva a zabezpečenie zdravého ekonomického rastu.
Invázne druhy rastlín sa stávajú pálčivým problémom nielen extrémistických environmentalistov, ale aj vodohospodárov, správcov ciest, samospráv a v neposlednom rade aj problémom zdravia obyvateľstva. Ich problematika je širokospektrálna a v konečnom dôsledku môže mať aj negatívny ekonomický vplyv. Jedná sa o rastliny, ktoré sú v našej prírode nepôvodné, v minulosti dovezené najčastejšie ako okrasné, parkové rastliny. V našej prírode nemajú predátora, a preto sa dokážu nebezpečne šíriť naprieč celým spektrom našich ekosystémov.
Novovzniknuté občianske združenie FALLOPIA sa sformovalo, okrem iného, za účelom systematického decimovania porastov inváznych rastlín, ich mapovania, výskumu, monitoringu a vývoja efektívnej metodiky na ich likvidáciu. Naším cieľom je praktické uplatňovanie teoretických postupov, ktoré boli prijaté na nadnárodnej úrovni.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s