Prügerka-Staromestská záhrada

Prügerka, staromestská záhrada je dlho zanedbávaná záhrada o výmere 5000m2 v kompetencii samosprávy.  Získala názov po legendárnej rodine Prügerovcov, ktorí vlastnili Bratislavský hotel Carlton a kedysi ikonická záhrada patrila k ich domu.

1_View01komunitne_a_zahrada

Participatívnym procesom za účasti verejného, súkromného i mimovládneho sektora sa podarilo získať finančné prostriedky a vypracovať projekt obnovy záhrady ale i jej ďalšieho využitia tak, aby slúžila širokej verejnosti. Budúcu podobu záhrady si pritom vybrali občania v hlasovaní, v ktorom hlas odovzdalo vyše 10000 z nich. Projekt sa dostal nielen do povedomia verejnosti ale mal veľký ohlas aj v médiách.

10496978_1509796519234654_6315051381629117059_o

Veľmi pozitívne bola hodnotená aj samotná kampaň: http://strategie.hnonline.sk/spravy/reklama/v-bratislave-mozete-vidiet-rucne-malovanu-kampan)

Viac informácií  a vizualizácie na: http://www.prugerka.sk

AKTUALIZÁCIA:

Projekt bol doslova v poslednej chvíli pred samotnou revitalizáciou pozastavený pre súdny spor- žalobu o určenie vlastníckeho práva, po takmer 80-tich rokoch.

V roku 2020 sme sa s mestom Bratislava a Mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto z dôvodov stavu klimatickej krízy v mestách ROZHODLI  ZÁHRADU SPRÍSTUPNIŤ ĽUĎOM ASPOŇ DO ČASU PRÁVOPLATNÉHO ROZHODNUTIA SÚDU. Prístupné budú len tie časti, kde je možné garantovať BEZPEČNÝ pohyb návštevníkov.

Prípadné právoplatné rozhodnutie súdu v neprospech hl.mesta bude hl.mesto samozrejme plne rešpektovať.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s